10 порад як зігрітися до настання опалювального сезону

В Україні тільки почалася холодна і дощова осінь. До опалювального сезону залишилося півтора місяці, а мерзнути вдома ми вже почали. Некомфортний холод, який оселився в наших квартирах, можна усунути безліччю способів, що виключають батареї. Найефективніші способи збереження тепла в квартирі до опалювального сезону.

Порада 1. Відкрити штори, щоб впустити в приміщення сонячне світло

Ця порада актуальна, якщо на вулиці сонячна погода, а температура повітря низька. При відкритих шторах і піднятих жалюзі промені сонця проникнуть в кімнату, відіб’ються від стін і розсіються по всьому приміщенню. Так в денний час доби можна підвищити температуру в квартирі на один-два градуси.

Порада 2. Використовувати подвійні штори для запобігання втрати тепла

Після настання сутінків в квартирі стає холодно і незатишно, тепло випаровується через вікна, непомітні щілини в дверних рамах і вентиляційні системи. Щоб запобігти втраті тепла, потрібно спорудити другий шар штор з ковдри, покривала, пледа або навіть куртки. Помістити імпровізовану штору необхідно в простір між вікном і звичайними шторами. Також можна зшити або придбати утеплену штору. При цьому обов’язково слід перевірити, чи не дме чи з вікон і вхідних дверей. Якщо відчувається холодне повітря, потрібно це усунути, утепливши двері і вікна (наприклад, за допомогою спеціального ущільнювача).

Порада 3. Постелити килим на «голу» підлогу

Ламінат, лінолеум, паркет, плитка на підлозі – це, безумовно, стильно і приємно в спекотну пору, коли таке покриття здатне злегка охолоджувати. Але восени, коли квартира занурюється в прохолоду, вдалим рішенням буде накрити підлогу килимом, бажано з товстим довгим теплом ворсом. Це хороший шар ізоляції, особливо ефективний для мешканців квартир на перших поверхах багатоквартирних будинків. Килим на підлозі стане перешкодою для холодного повітря і зігріваючим порятунком для ніг.

Порада 4. Після гарячого душу залишати двері ванної відкритими

Можна залишати ванну кімнату відкритою під час душа і прийняття ванни або відкривати двері після купання. Гаряче вологе повітря швидко підвищить температуру в сусідніх кімнатах. Мінус цього способу в тому, що через півгодини все тепло остаточно випарується.

Порада 5 Укутайтеся ковдрою, одіньте теплий одяг

Це класична порада для тих, хто хоче зігрітися вдома. Засинати під кількома ковдрами, ходити по будинку в теплому халаті, натягнути вовняні шкарпетки або надіти багато шарів одягу – гарне рішення восени. Найкраще зігріває термобілизна і одяг з натуральних тканин: бавовни та шерсті. Восени не можна ходити по квартирі босоніж. Ви можете не відчути холоду, але організм переохолодиться і раптово може наскочить застуда. З настанням осені під рукою потрібно тримати теплий плед або накидку. До слова, у великій квартирі ефективніше зігріти себе, а не повітря навколо.

Порада 6. Використовувати гарячу грілку

Грілку, яка довго буде залишатися теплою, можна зробити зі звичайної пластикової пляшки, наповнивши її гарячою водою. Таку грілку можна покласти на ноги під ковдрою перед сном для комфортного засинання.

Порада 7. Прикрити вентиляційні канали в квартирі

У холодну пору року тепло непомітно йде з приміщення через вентиляційні канали, особливо, якщо квартира знаходиться на верхніх поверхах будинку. Вентиляційні системи не можна закривати наглухо. Зате можна прикрити їх спеціальними дверцятами або звичайним відрізком щільного паперу або картону. Це допоможе підвищити температуру в приміщенні приблизно на 3-4 градуси.

Порада 8. Використовувати обігрівачі для підвищення температури повітря в квартирі

На ринку обігрівальних приладів восени аншлаг і справжнє різноманіття для любителів вибирати. Існує безліч цих приладів – від інфрачервоних і масляних до газових. Потрібно бути обережним і не перестаратися з використанням електричних обігрівачів, щоб не довелося платити за світло величезні рахунки або не назбирати боргів. Інфрачервоний обігрівач і тепловий вентилятор добре обігріють приміщення і не витратять великої кількості електроенергії. Масляні радіатори споживають більше електричної енергії і сушать повітря, а звичайна газова плита взагалі не витрачає світло, зате випалює кисень.

Порада 9. Грітися за допомогою їжі і напоїв

Найкраще зігріє горнятко чорного або імбирного чаю, компоту, какао або гарячого шоколаду. Цікаво, що існують продукти, які мають зігрівальні властивості. Це чорний і червоний мелений перець, кориця, імбир, солодкі фрукти. А також горіхи, овочі, сир, курага та банани. Дехто стверджує, що для зігріву потрібно вживати в їжу м’ясні продукти – під час розщеплення тваринних жирів і протеїнів виділяється енергія, яка зігріває організм зсередини.

10 порад як зігрітися до настання опалювального сезону
Змінено: 9 Вересня, 2017
Автор: Novobudova.if.ua
Поширити

Залишити відповідь