Будинок із соломи

5 (100%) 2 votes

Один з найпопулярніших будівельних трендів сьогодення в Україні – це будинок із соломи. Раніше стіни будували з щільно запресованих тюків, проте в останній час екологічними будівельними матеріалами зацікавилися компанії, що оптимізували цю технологію. Вони ропочали виготовлення деревно-солом’яних панелей.

Така технологія будівництва поки що не дуже відома в Україні. Проте, вже більше 10 років активно використовується в Європі та світі.

З дерев’яно-солом’яних панелей там зводять житло, адмін-будівлі, школи та бізнес-центри. В США, Канаді та Європі вони користуються попитом уже дуже давно. Попит додатково підігріває погіршення екології, зростання цін на енергоносії і потреба у використанні сировини яка розташована неподалік від будівництва.

Плюси будівель із соломи беззаперечні:

  • вони теплі (завдяки високій пористості і легкості, через стіну з панелей тепло йде в чотири рази повільніше, ніж з дерева),
  • довговічні (вологість плит не перевищує 5%)
  • пожежобезпечні (завдяки своїй щільності, наповнення погано горить).

В Україні дерев’яно-солом’яні панелі розпочали виготовляти ще у 2013 році. Технологія досить проста: дерев’яний каркас панелів за допомогою преса забивають солом’яними тюками. Бічну поверхню панелей вирівнюють, а якщо потрібно – підстстригають.

Всі окремі складові панелей виготовляють під розміри конкретного проекту будинку.  А на земельній ділянці роблять монтаж на уже залитий раніш фундамент.

Потім солом’яну стіну покривають шаром глиняної штукатурки. Після цього вже можна приступати до чистової обробки стіни.

Величезний плюс такої технології у тому, що стіна з дерев’яно-солом’яних панелей зводиться набагато швидше (в 3 рази), ніж стіна звичайного будинку. Для прикладу, будівництво будинку з соломи на 120 кв.м можна закінчити всього за тиждень. Крім того, практично більшість робіт і процесів оптимізовані, так що можна здійснювати якісне будівництво і разом з тим не завищувати ціну.

Солом’яні будинки сьогодні навіть дешевші за саманні.

Екологічний будинок із соломи без чистової обробки обійдеться вам в середньому у $ 300-350 за кв.м.

Будинок із соломи
Змінено: Червень 23, 2017
Автор: Novobudova.if.ua
Поширити

Залишити відповідь