Будинок із соломи
Один з найпопулярніших будівельних трендів сьогодення в Україні – це будинок із соломи. Раніше стіни будували з щільно запресованих тюків, проте в останній час екологічними будівельними матеріалами зацікавилися компанії, що оптимізували цю технологію. Вони ропочали виготовлення деревно-солом’яних панелей.
Така технологія будівництва поки що не дуже відома в Україні. Проте, вже більше 10 років активно використовується в Європі та світі.
З дерев’яно-солом’яних панелей там зводять житло, адмін-будівлі, школи та бізнес-центри. В США, Канаді та Європі вони користуються попитом уже дуже давно. Попит додатково підігріває погіршення екології, зростання цін на енергоносії і потреба у використанні сировини яка розташована неподалік від будівництва.
Плюси будівель із соломи беззаперечні:
- вони теплі (завдяки високій пористості і легкості, через стіну з панелей тепло йде в чотири рази повільніше, ніж з дерева),
- довговічні (вологість плит не перевищує 5%)
- пожежобезпечні (завдяки своїй щільності, наповнення погано горить).
В Україні дерев’яно-солом’яні панелі розпочали виготовляти ще у 2013 році. Технологія досить проста: дерев’яний каркас панелів за допомогою преса забивають солом’яними тюками. Бічну поверхню панелей вирівнюють, а якщо потрібно – підстстригають.
Всі окремі складові панелей виготовляють під розміри конкретного проекту будинку. А на земельній ділянці роблять монтаж на уже залитий раніш фундамент.
Потім солом’яну стіну покривають шаром глиняної штукатурки. Після цього вже можна приступати до чистової обробки стіни.
Величезний плюс такої технології у тому, що стіна з дерев’яно-солом’яних панелей зводиться набагато швидше (в 3 рази), ніж стіна звичайного будинку. Для прикладу, будівництво будинку з соломи на 120 кв.м можна закінчити всього за тиждень. Крім того, практично більшість робіт і процесів оптимізовані, так що можна здійснювати якісне будівництво і разом з тим не завищувати ціну.
Солом’яні будинки сьогодні навіть дешевші за саманні.
Екологічний будинок із соломи без чистової обробки обійдеться вам в середньому у $ 300-350 за кв.м.
Змінено: Червень 23, 2017
Автор: