Будинок у стилі шале, що він собою являє

Шале – це ніжне по звучання слово не має нічого суспільство з оздобленням будинку. Так називали будиночки пастухів, які часто в середні століття можна було знайти в Альпах на кордоні з різними країнами. Використовували ці будиночки для укриття в негоду або в якості тимчасового житла для пастухів, щоб вони могли переодягнутися, сховатися від вітру і дощу, а також трохи перекусити в теплі.

Планування будинку шале

Будинки такі мають цокольний поверх з каменю, другий поверх вже виконаний з дерева, а поверх усього цього розташована двосхилий дах. Виходить, вид такої собі не швидко скроєної з наявних під рукою матеріалів хатинки. Подібні шале часто використовувалися і як ферми на літній період. Тут пастухи корів доїли, сир і робили масло.

А ось взимку тут ніхто не жив, так як пастухи на цей період намагалися повертатися в долини, які відрізнялися більш м’яким кліматом. Будиночки при цьому вистоювали всю зиму і навесні очікували повернення своїх господарів.

Ці будиночки у повній мірі відповідають місцевості. Виглядають вони, як і гори, суворо. Нижній кам’яний поверх допомагає уникнути ймовірності повеней і пережити снігові завали. Загострений до верху дах створений теж таким чином, щоб виконувалася захист від вітру і снігу.

Будинок у стилі шале

Особливий шарм будинків шале

Хоча при такій суворості ці будиночки не позбавлені і деяких декоративних елементів. На виступах, на сходах, на перилах були цікаві різьблені елементи, і завжди на другому поверсі розташовувався балкон. А всередині прості і непоказні зовні будиночки розписували цікавими сюжетами. За рахунок цієї простоти і одночасно особливої краси і шарму, зараз будиночки в стилі шале стали користуватися дуже великою популярністю. Адже те, що створено з любов’ю, ніколи не вмирає і в архітектурі теж.

Будинок у стилі шале, що він собою являє
Змінено: 22 Жовтня, 2017
Автор: Novobudova.if.ua
Поширити

Залишити відповідь