Європланування квартир: плюси та мінуси

Планування квартири – вельми важливий аспект при виборі майбутньої квартири. Його продуманість та функціональність можуть дозволити не купувати «зайві» квадратні метри, причому, відсутність окремих неробочих просторів у квартирі не впливає на якість життя в ній. Ринок не стоїть на місці, він розвивається, підлаштовується під попит та купівельні переваги, запозичує ідеї з інших ринків і дивує покупців нерухомості різними новинками. Про одну з таких новинок ми і хочемо розповісти. Це європланування квартир, яке зараз зустрічаються в багатьох будівельних проектах.

Євроквартири – Що за фрукт?

Термін «европланування» має на увазі якийсь зв’язок з європейським житлом. Під настільки звучною назвою на нашому ринку пропонується принципово інший товар, ніж на європейському, хоча схожість присутня. Европланування квартир передбачає велику кухню-столову, яка дуже поширена в Європі. Досягається це на нашому ринку шляхом об’єднання кухні з однією з кімнат. Принципова ж різниця полягає в тому, як європейці і ми рахуємо кількість кімнат в таких квартирах. Зараз квартири з поєднаною кухнею і вітальнею поширені не тільки в Італії, Франції та Німеччини, а й у багатьох інших країнах світу.

При цьому класифікація відрізняється від української: кількість кімнат за кордоном рахують за кількістю спалень. Так що наша двокімнатна квартира для жителів Європи – однокімнатна квартира з однією спальнею, а трикімнатна – двокімнатна квартира з двома спальнями. Така різниця в підрахунку – маркетинговий хід наших забудовників.

Як рахувати

Двокімнатна квартира з європланування для недосвідченого покупця – двокімнатна квартира з нальотом європейського чарівності. В результаті, він отримає житло з двома вікнами, тобто однокімнатну квартиру, але нестандартну. Нестандартність полягатиме у великій кухні і маленькій кімнаті. До квартир з європлануванням можна віднести і квартири-студії. Такі відкриті простори для життя, дійсно, також були запозичені за кордоном. На даний момент таке компактне житло прижилося через невелику площу та низькі ціни. Житло подібного формату вперше стали будувати в скандинавських країнах, де завжди цінувалася лаконічність і простота планувань, а також розумна економія в усьому.

Такі планування також поширені в Америці і в Англії, а в меншій мірі – у Франції та Італії. Це в першу чергу пов’язано з культурою приготування домашньої їжі: «У країнах, де прийнято готувати їжу вдома, об’єднувати кухню і вітальню прагнуть в меншій мірі. Наприклад, у тих же самих італійців в основному кухня розташовується окремо, тому що вони весь час готують. А ось в Англії готують мало, в Америці – теж, там в пошані фаст-фуд. Тому і прагнення до відкритих просторів. У нашій країні прийнято готувати вдома, крім того, сама кухня для нас — це дуже часто місце для збору сім’ї та гостей. Саме на кухні вирішуються і обговорюються всі глобальні проблеми.

Європланування квартир – переваги

Отже, у европланування квартир є дві великі переваги.  Перша – більш низька ціна в порівнянні з повноцінним аналогом. Хоча цей плюс все ж досягається за рахунок зменшення площі. Але простору такої квартири не просто стало менше, його функціональність більш продумано, вона зручніша для життя. І цей простір має другу відмінну рису – велику кухонно-вітальню зону. До плюсів таких квартир відносять меншу кількість стін і більш грамотне використання наявного простору. А об’єднана зона кухні і вітальні дозволяє частіше бути разом всім членам сім’ї і приймати більше гостей, при цьому залишається місце і для приватного відпочинку. В таких форматах максимально повно використовується кожен квадратний метр.

Розбіжності в загальному метражі квартир євро-формату і стандартних квартир можуть доходити до 15 – 20 м.кв., ця різниця помітно нівелюється за рахунок розширеної функціонального навантаження громадської зони євро-квартири. За рахунок появи в квартирі комор і гардеробних відпадає гостра необхідність у виділенні додаткових квадратних метрів в спальнях і це теж дозволяє проектувати євро-квартири з меншим метражем, що безпосередньо відбивається на її загальній вартості.

Європланування квартир: плюси та мінуси
Змінено: 10 Липня, 2017
Автор: Novobudova.if.ua
Поширити

Залишити відповідь