Галасливі сусіди – вирішуємо питання мирним шляхом

Звуки, що доносяться з квартири галасливих сусідів, заважають комфортному життю? Ви не знаєте, як вчинити в разі, якщо мешканці за стінкою шумлять? Ми підготували важливу інформацію для тих, хто цінує затишну домашню тишу. Якщо Ви хочете знайти відповідь на питання: «до скількох можна шуміти в квартирі», то слід звернути увагу на нормативно-правові документи.

Для України цей перелік складається із законів:

1. «Про Національну поліції»,

2. «Про охорону атмосферного повітря»,

3. «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення».

Різновиди «шумової хвилі»

Шум квартирі може бути різного походження. Комусь, традиційно, везе на звуки будівельного походження (ремонт протягом усього календарного року «в співавторстві» з перфоратором мало кому здасться гарною ідеєю). А для когось справжньою проблемою стають сусіди, здатні цілодобово з’ясовувати стосунки на підвищених тонах. Є й більш благородні причини, – наприклад, живе за стіною музикант (або вихованець музичної школи). Незалежно від обставин, пам’ятайте про те, що шум у квартирі за законом можливий, відповідно до обмежених тимчасових часових інтервалів.

«Тихі години»

Багато наших сусідів, ніби, забувають, або ж всіляко намагаються ігнорувати наявність загальних правил, що поширюються на всіх мешканців багатоквартирних будинків: гучні звуки тут заборонені в період з десятої вечора до восьмої ранку. Деякі ж, відверто, ігнорують відповідний закон. Шуміти в квартирі вони продовжують і пізно вночі і рано вранці. Хто з нас не прокидався в ранкові години під звуки працюючої перфоратора? І це при тому, що подібні роботи заборонені в святкові і вихідні дні (незалежно від години доби). У звичайні ж будні ремонтними роботами можна займатися в тимчасовому інтервалі з восьмої ранку до дев’ятої вечора.

Вирішуємо «гучні питання» по закону

Чинне законодавство передбачає можливість звернутися з позовною заявою до суду. При цьому бажано, щоб були свідки порушення закону про шум в квартирі. 2015-2016 роки стали показовими у плані прецедентів, коли рішення за судовими позовами на адресу не самих тихих мешканців багатоквартирних будинків, вирішувалися повністю на користь позивачів. При зверненні в поліцію вам потрібно довести факт наявності шуму в квартирі сусідів. Кращим варіантом стануть свідчення очевидців (це можуть бути жителі суміжних квартир, або співробітники ЖЕК).

У разі відсутності у вас переконливих доказів можна опинитися в положенні «помилкового заявника». Не робіть вчинків, продиктованих емоціями. Намагайтеся тверезо оцінювати ситуацію.

Без свідків правди не добитися

Якщо Вам не вдається мирно домовитися з сусідами, а для складу адміністративного правопорушення немає явних свідчень, сміливо звертайтеся в СЕС. Представники санітарно-епідеміологічної служби проведуть заміри рівня шуму в квартирі. Результати експертизи можуть додаватися, як підтверджуючий документ при зверненні до суду.

Крім того, і самі співробітники СЕС можуть бути наділені відповідним повноваженням – виписати штраф порушникам. В даному випадку, слід пам’ятати про те, що подібний візит є платною послугою і здійснюється, переважно, на умовах передоплати. Тому корисним буде попередньо зателефонувати в службу і уточнити вартість послуг.

«Техніка безпеки» – поради для терплячих

Якщо у Вас немає бажання або можливості залучати до вирішення питання співробітників поліції, або співробітників СЕС, єдиний спосіб – домовитися мирним шляхом. Цілком можливо, що ви стали жителем новобудови і тому звуків, що виникають від роботи інструментів не уникнути. Багато жителів нових будинків морально готові до того, що на перших порах новосели проводитимуть ремонтні роботи. При спілкуванні з гучними сусідами, проявіть делікатність і приведіть розумні доводи на користь того, наскільки важливо, щоб в квартирі мешканці могли відчувати себе комфортно.

Зрештою, кожен з числа тих, хто сьогодні створює неприємні умови для інших, може і сам опинитися в майбутньому на їх місці. Не кращим варіантом стане відкрита конфліктна ситуація, адже з сусідами вам належить в майбутньому ділити спільний простір багатоквартирного будинку. Тому, найкращим варіантом стане спокійний діалог та коректні за змістом домовленості. Впевнені, що наші рекомендації виявляться корисними. І в разі, якщо жителям сусідніх квартир не буде вистачати природної делікатності для дотримання тиші, ви знаєте, якою може бути відповідь на цю поведінку з вашого боку.

Галасливі сусіди – вирішуємо питання мирним шляхом
Змінено: 7 Серпня, 2017
Автор: Novobudova.if.ua
Поширити

Залишити відповідь