Як зробити генеральне прибирання вітальні

5 (100%) 1 vote

Генеральне прибирання необхідна в будь-який з кімнат квартири або будинку. Якщо кухні та ванній потрібні часті і ретельні прибирання, то генеральне прибирання вітальні досить наводити раз в три місяці. Спробуємо розповісти,  як не перетворити прибирання в нудне і виснажливе заняття.

Професіонали клінінгових служб рекомендують проводити масштабні ґрунтовні генеральні прибирання двічі на рік – навесні і восени. З кожного куточка необхідно вимити пил і бруд, кожну поверхню потрібно почистити і відмити, а всі тканинні речі обов’язково випрати.

Правила – як проводити генеральне прибирання вітальні

Перед початком генерального прибирання слід зібрати по кімнаті речі і предмети, які вимагають миття і прання поза межами вітальні. Наприклад, зняти штори, фіранки, жалюзі. А також зібрати пледи, покривала, скатертини, зняти чохли з декоративних подушок, крісел і пуфів. Всі ці речі необхідно покласти в коробку або ящик, винести з кімнати і ретельно випрати згідно інструкції на етикетках.

Слід вийняти і випрати з шаф речі, які довго там пробули, – скатертину, рушники, тканинні серветки або штори.

Генеральне прибирання вітальні слід проводити за годинниковою стрілкою зверху вниз. Спочатку необхідно відсунути від стін попередньо звільнену від речей меблі, щоб забезпечити доступ до далеких кутах.

Щоб генеральне прибирання вітальні була ефективним і зручним, слід звільнити кімнату від предметів декору, знявши зі стін картини, дзеркала, панно, фоторамки та прибравши з приміщення вазони, скульптури і статуетки. Їх слід помити або витерти губкою і повернути на місце після завершення прибирання. Також потрібно прибрати з книжкових полиць книги, журнали та газети.

Висувні ящики і полиці дерев’яних меблів (шафи, тумби, комоди, полки) необхідно вийняти, протерти або пропилососити. Також слід видалити плями з зовнішньої поверхні кожного предмета меблів спеціальним засобом для блиску і відполірувати їх.

Генеральне-прибирання-в-квартирі

Етапи генерального прибирання вітальні

1-й етап. Спочатку слід прибрати пил і павутину зі стелі і стін, скориставшись сухою шваброю або віником з довгою ручкою. Якщо стіни пофарбовані, їх можна протерти злегка вологою губкою. Рідкі шпалери можна пропилососити. Вологого прибирання не бояться стельові плити і вінілові шпалери. Для натяжних стель можна використовувати поліроль для видалення плям. Потім потрібно протерти пил з журнального столу, каміна, телевізора та іншої електроніки.

2-й етап. Далі необхідно пропилососити килим і згорнути його, щоб звільнити підлогу. Для цього підійде звичайний або миючий пилосос. Також можна скористатися народним засобом чищення килимів – розсипати по ньому дрібну сіль, протерти його щіткою і змести бруд віником, змоченим в теплій воді. Потім слід пропилососити м’які меблі. Якщо килими і меблі занадто брудні, потрібно скористатися м’якою щіткою і миючими засобами або шампунем для різних поверхонь.

3-й етап. Миття люстри і світильників. Абажур торшерів і бра необхідно протерти від пилки м’якою сухою ганчіркою. Люстру потрібно помити засобом для миття скляних і кришталевих люстр.

4-й етап. Обов’язково потрібно вимити вікна у вітальні, після чого необхідно протерти підвіконня, карнизи і батареї. Вікна можна помити підручними засобами. Для цього потрібно приготувати спеціальну суміш. наприклад:  нашатирний спирт і тепла вода (1 ст.л. на 1 л води відповідно); розмішати в теплій воді стружка господарського мила; крейда або зубний порошок, розмішати в воді (3 ст.л. на 1 склянку відповідно).

5-й тап. Ретельне миття підлоги. Обов’язково слід приділити особливу увагу миття кутів, плінтусів і місць їх стиків зі стіною. Паркет і ламінат небажано рясно мочити ганчіркою або шваброю. Для їх чистоти вистачить миття злегка вологою шваброю з мікрофібри. Для додаткового блиску статі можна відполірувати його спеціальним поліролем.

Щоб вважати генеральне прибирання у вітальні закінченим, потрібно розставити на місце зрушені меблі, постелити килим, повісити штори, розставити предмети декору, надіти на м’які меблі чохли і … запросити гостей, що разом з ними оцінити зроблену вами роботу.

Як зробити генеральне прибирання вітальні
Змінено: Червень 25, 2017
Автор: Novobudova.if.ua
Поширити

Залишити відповідь