Квартири українцям надаватимуть на умовах фінансового лізингу

Кабінет міністрів України дав Державній іпотечній установі право застосовувати фінансовий лізинг при реалізації державних програм щодо забезпечення житлом громадян України. Як стало відомо рішення про застосування Державною іпотечною установою (ДІУ) механізму фінансового лізингу при впровадженні нових програм забезпечення житлом громадян України, Кабінет міністрів прийняв на своєму засіданні 18 серпня 2017 року.

Затверджена урядом постанова № 616 «Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 8 жовтня 2004 року №1330 та від 17 липня 2009 року № 768» узаконило зміни в статуті ДІУ і доповнило його повноваження можливістю застосовувати новий механізм фінансового забезпечення житлових програм.  Постанова Кабінету міністрів України від 18 серпня 2017 року № 616 ДІУ належить ініціатива узаконити новий фінансовий механізм. Відповідний проект рішення був винесений ними на розгляд Кабінету міністрів України.

Переваги

Головні переваги застосування фінансового лізингу при реалізації житлових програм:

  • Відсутність вимоги для одержувача житла вносити перший внесок,
  • Можливість заселитися в квартиру відразу після укладання лізингової угоди з ДІУ.

Передача житла у фінансовий лізинг буде відбуватися після завершення будівництва об’єкта, проведення в квартирах внутрішніх опоряджувальних робіт і встановлення необхідного обладнання. Джерелами фінансування ДІУ для реалізації державних житлових програм із застосуванням фінансового лізингу визначені кошти, залучені під державну гарантію, передбачену Державним бюджетом України на 2017 рік.

Відзначимо, що згідно зі статутом ДІУ, діяльність установи зосереджена на рефінансування іпотечних кредиторів, які надають банки і небанківські фінансові установи. Джерелами рефінансування визначені власні та залучені кошти, а також фінансові ресурси, що надійшли в ДІУ від розміщення цінних паперів.

Як врегульовано

Фінансування із застосуванням механізму лізингу в Україні врегульовано законом №723 / 97-вр «Про фінансовий лізинг» в редакції від 16.01.2004. Згідно зі статтею 1 Закону №723 / 97-вр, укладення договору фінансового лізингу означає, що суб’єкт-лізингодавець зобов’язується набути у власність річ у суб’єкта-продавця. Предмет купівлі повинен відповідати специфікації і умов, які встановив суб’єкт-лізингоодержувач. Після придбання речі лізингодавець передає її в користування лізингоодержувачу на визначений строк за встановлену плату. Мінімальний термін дії лізингового договору – не менше одного року. Лізингодавцями можуть бути тільки юридичні особи. Лізингоодержувачами і продавцями можуть бути фізичні та юридичні особи.

Квартири українцям надаватимуть на умовах фінансового лізингу
Змінено: 31 Серпня, 2017
Автор: Novobudova.if.ua
Поширити

Залишити відповідь