Податок на нерухомість 2017

4.7 (93.33%) 3 votes

З 1 липня по 29 серпня 2017 року українцям необхідно сплатити податок на нерухомість. Кому доведеться нести гроші в Державну фіскальну службу України, для кого передбачені пільги, яке покарання чекає неплатників і що робити, якщо повідомлення про сплату податку не прийшло, спробуємо розібратись.

Хто зобов’язаний платити податок на нерухомість

Порядок сплати податку на нерухомість визначає стаття 266 Податкового кодексу України. Згідно неї, платити потрібно тільки за «зайві метри» – господарям квартир площею понад 60 кв. м і приватних будинків – понад 120 кв. м. Тобто, якщо площа житла перевищує 70 кв .м, податком обкладаються тільки 10 квадратних метрів. У податковому законодавстві міститься ряд винятків.

Так, податок на «зайві» метри не потрібно платити:

– Власникам двох і більше квартир або декількох будинків, загальна площа яких не перевищує встановлену законом норму. Наприклад, власникові двох квартир загальною площею менше 60 кв. м виплати нараховуватися не будуть.

– Власникам об’єктів різних типів нерухомості. Наприклад, малогабаритної квартири і невеликого будинку, загальна площа яких не перевищує 180 квадратних метрів.

– Власникам житла, де проживають багатодітні або прийомні сім’ї з п’ятьма і більше дітьми.

– Власникам дитячих будинків сімейного типу. Крім того, не обкладаються податком об’єкти житлової нерухомості, що належать дітям-сиротам, дітям-інвалідам, яких виховують матері-одиначки (але не більше одного такого об’єкта на дитину).

– Підприємцям або власникам комерційної нерухомості: податком не обкладаються цехи і складські приміщення.

– Власникам об’єктів, що належать громадським організаціям інвалідів, релігійним громадам, освітнім установам.

– Власникам об’єктів нерухомості, відведених під неприбуткові центри олімпійської підготовки та спортивні школи.

– Власникам нежилих приміщень – сараїв, підсобних приміщень, гаражів, хлівів для тварин і т.д.

Податок на нерухомість: кому, коли і скільки платити

Для оплати «лишніх метрів» необхідно звертатися у відділення ДФС по місцю розташування об’єктів нерухомості. В сільській місцевості — до сільрад. С собою необхідно взяти податкове повідомлення від ДФС, а також паспорт і код. Оплатити податок на нерухомість можна і через інтернет за допомогою онлайн-сервісів для здійснення електронних платежів. При цьому з платника буде знята комісія. В середньому вона становить близько 2% від загальної суми платежу.

Відповідно до закону, оплачувати «зайві метри» фізособам потрібно лише один раз на рік, на протязі 60 днів з моменту вручення податкового повідомлення. Крайній термін для розсилки квитанцій в ДФС встановлений на 1 липня 2017 року.
Відповідно, 29 серпня – останній день, коли можна внести податковий платіж без нарахування пені.

Ставка податку в усіх містах України різна, але вона не може перевищувати 1,5% від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року. Розмір ставки визначають органи місцевої влади. У 2017 році власники нерухомості будуть платити за ставками, які діяли у 2016 році. На 1 січня попереднього року мінімальна зарплата становила 1378 грн.  А це значить, що в поточному році за кожен «зайвий метр» українці будуть платити не більше 20,67 грн . Наприклад, в Києві цей показник зафіксований на рівні 13,27 грн. Так як столична влада встановили податок на нерухомість в розмірі 1% від мінімальної зарплати.

У 2018 році для сплати податку будуть діяти ставки, прив’язані до мінімальної зарплати на рівні 3 200. Тому українці будуть платити за «зайві метри», максимум, по 48 грн. за квадратний метр. Якщо житло було придбано в середині звітного року, платити необхідно тільки за період, в який майно перебувало у власності. Для власників квартир з площею понад 300 кв. м, будинків – понад 500 кв. м. податок збільшується на 25 тис. грн.

Покарання для неплатників податку на нерухомість

Якщо власник нерухомості не сплатить квитанцію від фіскальної служби в означений законом термін, йому нарахують пеню в розмірі 10% від суми податку. При ухиленні від погашення боргу протягом 30 днів штраф зросте до 20%.
Коли загальна сума заборгованості перевищить 800 тис. грн. – неплатник буде відповідати за ухилення від сплати податків за статтею 212 Кримінального кодексу України. Тоді йому нарахують додатковий штраф у розмірі від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Що робити, якщо повідомлення немає

Повідомлення про нарахування податку зобов’язані отримувати всі власники «зайвих метрів». Але на практиці квитанції приносять громадянам, чиє житло зареєстровано в Державному реєстрі майнових прав на нерухоме майно. На офіційному сайті реєстру, в кабінеті електронних сервісів, можна отримати інформаційну довідку про зареєстроване право власності на майно. За конкретною адресою, кадастровим номером земельної ділянки, ідентифікаційними даними фіз- або юр-особи. За послугу необхідно заплатити 23 грн. В електронному реєстрі міститься інформація тільки про об’єкти, по яким були здійснені угоди з січня 2013 року. Вся інформація про реєстрацію прав власності до 31 грудня 2012 року зберігається в Бюро технічної інвентаризації виключно на паперових носіях.

Якщо квитанція не прийшла, а площа житла перевищує встановлені кодексом норми, власник «зайвих метрів» зобов’язаний сам заявити про це в ДФС. В іншому випадку при здійсненні операцій з нерухомістю в майбутньому фіскальна служба може зобов’язати власника оплатити податок за останні три роки. Станом на 20 червня 2017 року громадяни України сплатили 35 млн грн. податку на нерухомість. Всього в цьому році фіскальна служба підготувала 620 тис. податкових повідомлень на загальну суму понад 370 млн грн.

Податок на нерухомість 2017
Змінено: Липень 2, 2017
Автор: Novobudova.if.ua
Поширити

Залишити відповідь