Який розмір завдатку беруть власники квартир при продажу нерухомості в Україні
У кожному регіоні України зафіксовано різний розмір завдатку, який покупець залишає продавцю перш ніж укладати договір купівлі-продажу житлової нерухомості.
Ми проаналізували ситуацію на українському ринку нерухомості з 2002 року. При зборі інформації та написанні матеріалу ми поцікавилися у професійних ріелторів України про розмір завдатку в кожній області. В результаті опитування з’ясувалося, що у всіх регіонах України спостерігається різний розмір завдатку. Сума формується виходячи з індивідуальної домовленості між власником житла і покупцем, а також стартової ціни житлового об’єкта.
Розмір завдатку від загальної суми квартири по містах України
Найменший розмір завдатку продавцеві зафіксований в Черкасах і Запоріжжі – 2%. Завдаток у розмірі 2-3% простежується в Тернополі, Ужгороді та Харкові. Від 2 до 4% завдатку від загальної суми житла воліють залишати покупці у Рівному і Кропивницького. У Житомирі та Хмельницькому перш ніж укладати угоду купівлі-продажу клієнти залишають продавцям завдаток у вигляді 2-5% від загальної суми вартості житлового об’єкта. Завдаток 3% зафіксовано в Херсоні, Полтаві, Івано-Франківську, Сумах та Вінниці. У той же час від 3 до 4% – в Чернівцях, Луцьку, Миколаєві та Чернігові. Найбільш високий розмір завдатку простежується в Києві, Дніпрі, Львові та Одесі – 4%.
Розмір завдатку по містах України коливається в межах від 2 до 4% загальної вартості житлової нерухомості. Віддаючи продавцеві таку суму перед купівлею квартири, покупець залишається впевненим у дотриманні власником житла всіх пунктів договору завдатку. Іноді клієнти оформляють таку процедуру нотаріально, що залежить виключно від їхніх особистих уподобань.
На думку фахівців з нерухомості, розмір такої суми визначається між продавцем і покупцем перед оформленням угоди купівлі-продажу квартири заздалегідь і в індивідуальному порядку.
Змінено: 3 Серпня, 2017
Автор: