Розумний будинок – інтелектуальні технології

«Розумна будівля» або «розумний будинок» – це система взаємопов’язаних технологічних пристроїв, яка зберігає ресурси, забезпечує безпеку і підвищує рівень комфорту житла. «Розумний будинок» відрізняється від «розумного будинку» масштабом: у першому випадку система впроваджується в квартиру або приватний будинок, в другому – в житлове багатоквартирне будівлю.

Проте, які інновації впроваджують в проекти житлової забудови для спрощення життя майбутніх мешканців і які елементи систем «розумний дім» і «розумне будівлю» використовують в столичних новобудовах, – читайте на сторінках novobudova.if.ua.

Розумний будинок – історія розвитку

Обговорення автоматизації житлового простору почалося в 1990-і роки. Тоді фахівці компанії «Java» прогнозували інтелектуалізацію побутових приладів. У 2012 році в «Panasonic» анонсували старт серійного виробництва систем управління енергією, які об’єднують побутові прилади компанії в єдину мережу. В кінці 2016 року Марк Цукерберг продемонстрував свою розробку інтелектуалізації будинку.

Протягом минулого року глава Facebook займався створенням «розумного помічника», якого назвав «Джарвіс». У цій системі об’єднані стандартні елементи «розумного будинку» і унікальні напрацювання. «Джарвіс» відрізняє голос Цукерберга і його дружини від чужих голосів, стежить за переміщеннями по дому їхньої дочки. У його функції входить приготування тостів, включення і виключення аудіо-, відеотехніки, світла, управління шторами і подача чистого одягу. Команди помічникові можна віддавати голосом або за допомогою текстових повідомлень в месенджері. У «Джарвіс» запроваджено алгоритм розпізнавання осіб з Facebook.

В Україні про будівництво першого інтелектуального житлового комплексу заговорили ще в 2003 році. Уже тоді інвесторам пропонували за додаткову плату встановити в квартирі повний комплект системи «розумний дім»: дистанційне керування світлом, електропобутовими приладами, клімат-контроль. Українські забудовники все частіше інтегрують елементи систем «розумна будівля» і «розумний будинок» в проекти житлової багатоквартирної забудови.

 

Розумний будинок – інтелектуальні технології
Змінено: 23 Червня, 2017
Автор: Novobudova.if.ua
Поширити

Залишити відповідь