Ідеальна квартира: що потрібно, щоб здати квартиру в оренду?

5 (100%) 1 vote

П’ять порад для тих, хто збирається здавати квартиру в оренду:

Для багатьох  здавання в оренду “запасної” квартири (чи декількох квартир) – основне пасивне джерело доходу. Часто трапляється навіть так, що сім’ї родичів з’їжджаються в одну квартиру, а квартира що звільнилася здається в оренду. Є й інші ситуації – наприклад, коли сім’я володіє лише однією квартирою, але в престижному місці. В такому випадку квартира здається за велику суму, частина якої йде на оренду орендодавцями більш дешевшої квартири.

У будь-якому разі, квартира – це найцінніший капітал, і потрібно вміти ним правильно розпорядитися. Ми підготували для вас декілька порад з цього приводу.

1. На що є попит?

Перш ніж подати оголошення про оренду квартири, слід з’ясувати, чи підходить для цього ваша квартира. На даний момент найбільшим попитом користуються 1- та 2-кімнатні квартири. Така тенденція обумовлена ​​в першу чергу низькою ціною: в Івано-Франківську вартість подібних квартир – від 20 до 40 тисяч доларів, відповідно ціна місячної оренди становить – від 3 до 5 тисяч гривень. Крім того, невеликі квартири не вимагають великих вкладень в обслуговування – прибирання, меблі, кухонне начиння.

 2. Де знайти квартирантів?

Знайти квартирантів в свою квартиру так само складно, як і зняти житло. На щастя, за останні роки в інтернеті з’явилося безліч сайтів для оголошень по нерухомості – вже немає потреби зривати оголошення на стовпах. На сайтах  можна знайти персоналізовані оголошення про оренду нерухомості, де будуть вказані вимоги квартирантів до житла – поверх, наявність техніки, меблів. Крім того, квартирантів можна знайти і в соціальних мережах – наприклад, в спеціально створених для цієї мети спільнотах.

3. Як правильно скласти договір?

Щоб убезпечити себе від проблем, наймодавець та наймач повинні скласти договір  оренди житла, в якому будуть вказані всі нюанси до найменших подробиць. Наприклад, коли і яким чином буде вноситися оплата за квартиру, за чий рахунок буде виконуватися при необхідності ремонт, скільки людей буде проживати в квартирі, і, звичайно, на який термін орендується квартира. Також в документі обумовлюється, хто буде оплачувати рахунки за комунальні послуги. Якщо оплата здійснюється готівкою, з наймача обов’язково потрібно брати розписку про передану сумі грошей – таким чином орендодавець матиме доказ в разі будь-яких проблем.

Не буде зайвим провести перепис стану майна, що знаходиться в квартирі. При поселенні з квартирантів стягується застава в розмірі місячної вартості оренди, яка утримується в разі пошкодження майна при виселенні наймачів. Якщо ж квартиранти залишають квартиру в цілості й схоронності, а орендодавець не має до них претензій, застава використовується в якості оплати за останній місяць проживання.

Зауваження для наймача – орендодавець зобов’язаний мати при собі документи на квартиру – право власності та як мінімум – прописку. Відомі випадки шахрайства, коли в довгострокову оренду здавалися квартири, до цього зняті на кілька діб.

4. Що повинно бути в квартирі?

Правилом хорошого тону вважається наявність в квартирі хоча б мінімального комплекту речей – меблів для відпочинку (дивана або ліжка), шафи, сантехнічного обладнання, газової або електричної плити, підключення до телебачення і інтернету, вбудованої побутової техніки на зразок пральної та посудомийної машин. Ну і, звичайно, наявність якісного косметичного ремонту.

5. Як правильно виселити квартирантів?

Цей пункт не був би потрібен, якби виселення квартирантів завжди відбувалися гладко. На жаль, це не завжди виходить. Фактично, ви довіряєте своє майно незнайомим людям, а що вони з ним зроблять – невідомо. Знищити можна все що завгодно, в гіршому випадку від квартири залишаться голі стіни.

Але не варто забувати, що в орендодавця завжди є козир – право власності на житло. При його наявності і за допомогою наряду поліції звільнити квартиру буде нескладно. Головне – подбати про її безпеку. В обов’язковому порядку змінити замок, а при бажанні – поставити охоронну сигналізацію.

Ідеальна квартира: що потрібно, щоб здати квартиру в оренду?
Змінено: Вересень 4, 2017
Автор: Novobudova.if.ua
Поширити

Залишити відповідь