Довіряй але перевіряй – Як контролювати ремонтників

Квартира куплена, улагоджені всі нюанси з документами і навіть підібрана бригада, яка буде проводити ремонтні роботи. Здавалося б, ще чуть-чуть, і скоро можна заїжджати в нове житло, але щось йде не так, і ремонт затягується на довгі місяці, ви нервуєте, а витрати зростають.

Знайома ситуація? Сьогодні ми поговоримо про те, як правильно контролювати ремонтників, і що потрібно робити, щоб все пройшло як по маслу.

ТОП 10 помилок, які замовники допускають при ремонті квартири:

«Повірити на слово» не найкраща ідея, коли справа стосується якості виконання будівельних робіт. Обов’язково потрібно грамотно оформляти договірні відносини з будівельниками, де будуть прописані чіткі терміни закінчення ремонтних робіт, кошторис, графік поставки матеріалів, дизайн проекту і т.п., в залежності від ваших потреб. До того ж, такі відносини припускають акт здачі-приймання робіт, який ви можете не підписати, якщо обумовлені умови не будуть виконані в повному обсязі, тим самим ви зможете повністю захистити себе в рамках закону.

Економія на кваліфікації ремонтної бригади. Часто буває так, що в пошуках дешевої робочої сили людина забуває про якість виконаних робіт. Пам’ятайте: скупий платить двічі !!! Саме тому уважно вивчайте і придивляйтеся до людей, які будуть виконувати у вас ремонт. Вони повинні бути професіоналами своєї справи (добре розбиратися в своїй сфері), давати вам вибір для закупівлі будматеріалів (можна зробити це самому або дати гроші і згідно з чеками перевірити якість куплених матеріалів), а також не жити на об’єкті, а приходити туди щодня як на роботу, тим самим підтримуючи чистоту.

Ремонт-в-квартирі

Якщо ви замовили дизайнерський проект, упевніться, щоб ремонтні роботи проходили під наглядом дизайнера. Справа в тому, що в процесі реалізації проекту можуть виникати ряд технічних питань, які ви в силу своєї некомпетентності (якщо, звичайно, ви самі не дизайнер) просто не зможете вирішити. Не потрібно постійно намагатися бути присутнім під час ремонтних робіт. Це дуже відволікає. Адже в ремонті можуть бути задіяні різні фахівці (маляри, сантехніки, електрики і т.п.), а своїм постійним присутністю ви будете відволікати їх від роботи, що уповільнює продуктивність праці, також перед очима постійно буде брудне неприбране приміщення, що може ввести вас в оману.

І, врешті-решт, завжди приємно дивитися на результат роботи, який ви зможете перевірити самостійно (наприклад, за допомогою рівня можна перевірити наскільки рівні стіни або підлогу). Постійне втручання в технологічний процес ремонту квартири може погіршити якість робіт. Ви, звичайно, можете уточнити у бригади, чому саме вони використовують ті чи інші матеріали, або помоніторіть в інтернеті доцільність їх використання, але в цілому потрібно на початковому етапі обговорювати абсолютно всі нюанси, що стосуються будматеріалів і затверджувати кошторис. Ні в якому разі не потрібно вносити свої корективи в проект, коли вже ремонтний процес в самому розпалі. Краще все обдумати перед початком ремонту, щоб отримати бажаний результат. Зайва емоційність в спілкуванні з ремонтною бригадою не піде на користь. Поважайте працю інших людей і прийміть той факт, що людський фактор ніхто не відміняв. Якщо виникає непорозуміння, просто знаходите компроміси і намагайтеся всі питання вирішувати поетапно, іншими словами, використовуйте комплексний підхід для продуктивної роботи.

Якщо ви самі купуєте будматеріали для ремонту, стежте за їх своєчасним постачанням. Від цього безпосередньо залежатимуть терміни виконання ремонтних робіт вашої квартири. Якщо ви довіряєте придбання матеріалів будівельникам, не полінуйтеся з’їздити в магазин з виконробом, щоб простежити за якістю купленої продукції, тим самим ви уникнете ситуацій, коли недобросовісні будівельні бригади замінюють матеріали більш дешевими і надають «ліві» чеки для звіту.

Не варто скорочувати терміни ремонту. Якщо ремонт розрахований на місяць, особливо коли мова йде про виконання чорнових робіт, не варто квапити будівельників. Справа в тому, що не всі ремонтні процеси можна прискорити, особливо якщо потрібно почекати, коли, наприклад, висохнуть стіни. Тут набагато важливіше дотримуватися технології будівництва, щоб в кінцевому підсумку отримати якісний ремонт. Якщо ніде жити, краще орендуйте житло на пару місяців і спокійно без поспіху очікуйте закінчення ремонтних робіт.

Потрібно вибрати правильне фінансування будівельної бригади. Пам’ятайте, що людям потрібна мотивація, тому краще робити оплату поетапно. Наприклад, передоплата 10% перед початком робіт, придбання будматеріалів, далі оплачувати роботу згідно з графіком виконаних робіт. Таким чином, оплату можна ділити від 3 до 5 платежів, оплачуючи більшу суму по закінченню ремонту.

Не варто боятися ремонту, адже, по суті, він може стати цікавим заняттям (таким собі квестом), якщо підходити до нього креативно. Використовуйте інтернет ресурси, досвід знайомих, особисті знання. Більш того, задавайте питання і намагайтеся максимально розбиратися в кожній ситуації наскільки це можливо.

Щоб допомогти вам позбавитися від страхів, пов’язаних з ремонтів, до вашої уваги наш список Лайфхаків:

Вивчіть, наскільки це можливо, основні процеси ремонту, визначившись з переліком необхідних робіт. “Покопайтеся” трохи в цій темі, щоб мати хоча б невелике уявлення про те, що вам потрібно. Бригаду вибирайте за відгуками і рейтингом у вашому місті.

Скористайтеся перевагами конкуренції на ринку і запросіть усіх претендентів на свій об’єкт в один день, але в різний час. Таким чином, ви отримаєте чітку картинку всіх ремонтних бригад, а також зможете порівняти ціни та умови співпраці.

Не приховуйте того, що ви зараз перебуваєте в пошуку відповідного виконавця ремонтних робіт, адже дуже часто вам можуть запропонувати знижку або більш вигідні умови в рамках здорової конкуренції.

Вивчіть ринок будматеріалів. Найкраще за покупками їздити з виконробом або ж купувати все необхідне відповідно до кошторису.

Візьміть до уваги, що не обов’язково все купувати в будівельних гіпермаркетах, можна робити покупки і в місцевих магазинчиках. Все залежить від ваших потреб. Проводьте інспекцію ремонтних робіт раз в тиждень, а також використовуйте для зв’язку будь-який месенджер.

Домовтеся з бригадою про щоденний фотозвіт. Це допоможе вам заощадити багато часу і нервів.

Сплачуйте будматеріали картою, а не готівкою, щоб у будівельників не було спокуси повернути товар в магазин і замінити його на більш дешевий.

Коли приходить час прийняття ремонту, не бійтеся все ретельно перевіряти. Особливу увагу зверніть на вимикачі, розетки, крани, а також кілька разів відкрийте і закрийте вікна та двері і т.п. – кілька разів пройдіться по всій квартирі і ретельно огляньте все навколо. Якщо щось не так, дайте час будівельникам усунути неполадки і тільки після того, коли вам все сподобається, підписуйте акт виконаних робіт.

Як бачите, навіть не будучи фахівцем, можна проконтролювати якість виконання ремонтних робіт. Головне в цій справі пам’ятати, що знання і планування – це сила.

Довіряй але перевіряй – Як контролювати ремонтників
Змінено: 15 Червня, 2019
Автор: Novobudova.if.ua
Поширити

Залишити відповідь