Яке житло будуть продавати в Україні через 10 років

Незважаючи на очікуване поліпшення на ринку нерухомості в зв’язку з запуском іпотеки, він уже ніколи не буде таким, як раніше. І навіть пожвавлення, яке цілком можливе після поліпшення соціально-економічної ситуації, буде істотно відрізнятися від ситуації в 2006 – 2008 роках. Чому? Тому що змінилися покупці: через 3-5, а тим більше 10 – 15 років житло в Україні купуватимуть діти або навіть онуки тих, хто забезпечив будівельний бум середини 2000-х. Це так зване покоління Z, і його підхід до придбання і облаштування свого житла зовсім інший.

Уже в 2017 році забудовникам при проектуванні житла варто орієнтуватися саме на нове покоління Z, адже те, що проектується сьогодні, будуть купувати через 2-3 роки і більше. І успішність продажів залежить від того, наскільки забудовники зможуть підлаштуватися під вимоги майбутнього покоління.

Досвід будівельних компаній світу

Українським будівельникам варто взяти на озброєння закордонний досвід. Американські і європейські консультанти та забудовники вже провели відповідні дослідження і точно визначили головні критерії. Безумовно, підхід до будівництва вимагає корекції з поправкою на місцеві економічні умови і традиції. Бездумне копіювання як не працювало, так і не буде працювати. Але глобалізація бере своє: підхід українського покоління Z, яке спокійно розмовляє англійською, дивиться ті ж youtube-канали та користується тими ж технологіями, що і їх однолітки в США або Японії, буде дуже схожим.

Отже, яким має бути «житло в Україні майбутнього», щоб задовольнити вимоги нового покоління?

Smart, але не мікро. Технології супроводжують нове покоління з народження і, до того ж, розвиваються стрімкими темпами. Не дивно, що в пріоритеті буде максимально технологічне і енергоефективне житло. Склопакетами з аргоном, утепленням мінеральною ватою і навіть артезіанською водою з-під крана через 3-5 років вже нікого не здивуєш. І навіть система «смарт дім», яка сьогодні вважається якоюсь додатковою цінністю в преміальних новобудовах, буде сприйматися – як щось само собою зрозуміле.

Максимально ефективні і ергономічні планування, використання багатофункціональних меблів, що здатні за простим рухом руки трансформуватися з ліжка в шафу, а з нього – в обідній стіл – стануть новою реальністю. Квартири, де буде можливо все це реалізувати, будуть користуватися попитом. В той час як незручні «хрущовки» чи житло в Україні з непомірно роздутими неефективними площами підуть в минуле.

Світло, повітря і простір

Саме це – пріоритети нового покоління при виборі житла в Україні. Ніяких зайвих перегородок – «традиційні» планування радянського типу остаточно втратять актуальність. Зате ще більшої актуальності набудуть панорамні вікна на всю стіну, вид з яких можна буде спостерігати з будь-якої точки квартири. Індивідуальний дизайн. Покоління Z не готове миритися з убогістю і одноманітністю планувань і дизайнерських рішень. Більш того, воно не готово до шаблонних рішень.

Різноманіття візуального контенту в мережі надає безліч варіантів ремонту в квартирі, а завдяки  відео нове покоління ще й здатне самостійно його зробити за допомогою підручних матеріалів. Чи означає це, що послуги дизайнерів інтер’єрів ні затребувані? Ні в якому разі. Покоління Z цінує свій час. Але індивідуальний підхід буде поставлений на перше місце.

Час – головна цінність

Придбання квартири для нового покоління вже не буде головною метою в житті. Ключовою цінністю стане час і його раціональне використання. Сучасні молоді люди вважають за краще не «вити родинне гніздо», а багато подорожувати і отримувати нові враження. Відповідно, вони не готові чекати 2-3 роки, поки забудовник побудує будинок, введе його в експлуатацію і видасть правовстановлюючі документи. А потім ще півроку – рік робити ремонт.

Тому попитом у майбутнього покоління будуть користуватися квартири в нових, але готових будинках, з документами і ремонтом, які потребують лише легкі акценти для додання індивідуальності. На тлі зростаючої популярності подорожей і переїздів купівля власного житла перестане бути необхідністю – набагато простіше і вигідніше буде його знімати. А це означає, що на зміну традиційним житловим комплексам прийдуть новітні будинки і навіть колівінг – формат, який дозволяє не просто орендувати житло на час, але й отримувати при цьому певний набір супутніх послуг. І якщо колівінг – спільний простір для життя, роботи і дозвілля – поки ще зовсім новий формат, то  будинки – апартаменти в світі існують давно, і як і раніше користуються попитом.

Комфорт

Це не тільки технології, індивідуальний дизайн та ремонт, світло та простір, але і зручна прибудинкова територія у вигляді парку або скверу, функціональні зони загального користування, наявність в будинку або на прибудинковій території приміщень для дозвілля, занять спортом, прийому гостей або проведення свят.

Українські забудовники потихеньку починають орієнтуватися на майбутнє покоління, реалізуючи згадані тренди: пропонують квартири з ремонтом, проектують комфортні лобі, багатофункціональні зони загального користування, громадський простір, замість нудного двору, інтегрують системи “смарт дім”.

Поки процес йде повільно, але будь-які нововведення позиціонуються як конкурентна перевага. Поступово такий підхід буде набирати обертів. Житло в Україні, орієнтоване на нове покоління, буде ставати все більш конкурентним, а старий фонд поряд з більшістю того, що будується сьогодні, піде в минуле.

Яке житло будуть продавати в Україні через 10 років
Змінено: 6 Липня, 2017
Автор: Novobudova.if.ua
Поширити

Залишити відповідь