Переведення нерухомості в нежитловий фонд
Як показує практика, основна проблема з якою стикаються більшість підприємців-початківців, – це пошук приміщення, для розміщення в ньому свого офісу або виконавчого органу організації. Не кожен підприємець початківець може дозволити собі придбати відремонтоване приміщення в сучасному бізнес-центрі, в торговому залі або окрему споруду для розміщення підприємства. В такому випадку багато хто замислюється про оренду приміщення або переведення житлової нерухомості в нежитловий фонд.
Іноді, набагато дешевше придбати житлове приміщення в центрі міста на першому поверсі і потім перевести його в нежитловий фонд, ніж орендувати торгову площу або купувати офіс. У цій статті ми розповімо, як правильно оформити переведення нерухомості у нежитловий фонд, і які документи для цього знадобляться.
Процедура переведення нерухомості в нежитловий фонд
Дана юридична процедура характеризується збором всіх необхідних документів, підписів власників сусідніх квартир і обов’язкових організацій житлового та нежитлового фондів. Дозвіл на переведення житлової площі в нежитлову категорію видає Міськвиконком на вимогу власника житла при дотриманні певних вимог.
- Скільки коштує перевести квартиру в нежитловий фонд і перелік документації, необхідної для перекладу житлоплощі в нежитловий фонд:
- Заповнена у зазначеній формі заяву власника квартири йди інший житлоплощі зі зверненням в Міськвиконком;
- Ксерокопія даних реєстру на власність житлоплощі, при чому обов’язково має бути нотаріальне завірення;
- Нотаріально завірена ксерокопія паспорта житлової площі;
- Всі узгодження з вищестоящими уповноваженими інстанціями;
- Після оформлення всіх перерахованих вище документів, необхідно надати в Міськвиконком заяву керівнику відділку містобудування даного житлового комплексу з дозволом на переклад однієї з його площ в нежитловий фонд;
- Інформацію про відсутність заборгованість по комунальним оплатах протягом останнього року (підтверджуючі документи);
- Ксерокопія перших сторінок паспорта власника квартири;
- При наявності житлового приміщення в кооперативному будинку – необхідна виписка з реєстру всіх членів організації на згоду переведення квартири в нежитлове користування;
- Ксерокопії квитанцій про сплату комунальних платежів і комунальних заборгованостей (при їх наявності).
Як шукати житло для переведення в нежитлове користування?
У будь-якому відділенні Міськвиконкому представлений зразок заяви на переведення житлової площі в нежитлове користування, також там ви можете дізнатися яке житло підходить для цих цілей, а яке ні. Заповнену заяву розглядають протягом тридцяти робочих днів – відповідь приходить за місцем прописки заявника. Нотаріально завірити документ займе всього пару годин.
Якщо ви тільки збираєтеся купувати житло з подальшим його переведенням у нежитлове користування, то вам варто задумати про такі чинники, як:
- Призначення майбутньої організації (в залежності від цього варто вибирати, де буде розташовуватися квартира);
- Відвідуваність приміщення;
- Транспортування вантажів, техніки та інших великогабаритних об’єктів в квартиру для переобладнання її в офіс, магазин або інше нежиле приміщення;
- Наявність в приміщенні всіх комунікаційних систем, системи енергопостачання тощо;
- Район, де знаходиться квартира, зокрема наявність інфраструктури і відвідуваність.
Змінено: 8 Вересня, 2017
Автор: