Ринок нерухомості – тенденції

Зростання цін на квартири на вторинному ринку, триває протягом останніх місяців, але темпи зростання на цьому тижні призупинилися.  Причиною низької активності ринку, а з нею – і мінімальних коливань цін на квартири стали передсвяткові та святкові дні. Більшість продавців і покупців прагнули укласти угоди до цих міні-канікул або відклали їх на більш пізній час.

Ринок оренди нерухомості

Зовсім інша ситуація на ринку оренди нерухомості – тут традиційний серпнево-вересневий ажіотаж, який не припиняється і в вихідні дні. Ціни на оренду квартир  ростуть в порівнянні і з весняними: вартість пропозицій стартує від 2500-3000 грн за однокімнатну квартиру.

І орендують квартири за такою ціною буквально протягом декількох годин. Пропозиції в новобудовах коштують дорожче – від 3000-4000 грн за невелику однокімнатну квартиру, трохи дешевше можна знайти квартири подалі від центру.

У підвищеного попиту на оренду квартир в кінці серпня – початку вересня одна причина: затребуваність серед студентів і тих, у кого в вересні закінчується термін оренди. До жовтня попит зазвичай знижується, а з ним опускають ціни і орендодавці, які не встигли знайти наймачів у вересні.

Інвестиційна привабливість нерухомості

На перший погляд, така ситуація для ринку нерухомості виглядає оптимістично. Зростання попиту і цін на оренду квартир підвищує прибутковість нерухомості. В такому випадку, пропорційно повинен рости попит з боку потенційних інвесторів на первинному і вторинному ринку. Попит на оренду відкриває непогані перспективи для забудовників, у яких достатньо непроданих квартир в зданих будинках.

Слідуючи світовій практиці, забудовники могли б здавати такі квартири в оренду, а в окремих випадках – в оренду з подальшим правом викупу. Це вирішило б проблеми і забудовників, у яких залишаються не проданого житла, і потенційних покупців, багато з яких знімають квартири не тому що так їм простіше або вигідніше, а тому, що на купівлю власної житлової площі недостатньо грошей.

Оренда квартир з правом викупу

Державна програма оренди з правом викупу поки залишається на словах, а будівельні компанії не поспішають пропонувати нову послугу. Для цього існує декілька причин:

По-перше, на первинному ринку немає «довгих» грошей у вигляді інвестицій або дешевих банківських кредитів, а здача в оренду саме такі кошти і передбачає. Більшість забудовників будують свої житлові комплекси за рахунок продажу квартир у них, тому як їх бізнес-моделі не розраховані на окупність квартири протягом мінімум 10-15 років.

По-друге, така послуга вимагає додаткових витрат. В першу чергу, це витрати на ремонт: якщо і пропонувати орендарю квартиру без меблів, ремонт в ній повинен бути. І хоча забудовнику він обходиться дешевше, ніж для кінцевого покупця, сьогодні квартири з ремонтом під ключ пропонують лише окремі компанії і під конкретного покупця.

Якщо ситуація, яка склалася на ринку первинної нерухомості, не буде вирішена рішення через доступну іпотеку – забудовникам доведеться задуматися про здачу непроданих квартир в оренду, як про єдиний спосіб реалізації надлишкової пропозиції. Не виключено, що перші приклади можна буде побачити вже через кілька місяців.

Якщо ви вирішили купити квартиру в Івано-Франківську дешево – звертайтесь в будівельну компанію “МЖК Експрес-24”, яка запропонує вам найкращі пропозиції недорогого та якісного житла в нашому місті. 

Ринок нерухомості – тенденції
Змінено: 30 Серпня, 2017
Автор: Novobudova.if.ua
Поширити

Залишити відповідь