Як контролювати будівництво

Інвестору не можна пускати будівництво на самоплив: потрібно стежити за зростанням будівлі , внутрішніми роботами і кількістю задіяних у будівництві робочих рук. За повідомленнями консалтингових агентств, кількість укладених угод в сфері первинної нерухомості в першому кварталі 2017 було майже на третину більше, ніж у цей же період рік тому. Деякі купують житло для себе, інші заробляють на різниці вартості: квартира на етапі котловану коштує набагато дешевше, ніж в зданому будинку. При цьому залишається незаперечним факт, що купувати житло в споруджуваному будинку – справа ризикова. Як судити про безпроблемність будівництва і як діяти в разі гальмування будівництва.

Слідкувати особисто І НЕ ВІРИТИ НА СЛОВО

Потрібно не тільки стежити за будівництвом онлайн, дивитися новини і фото-звіти на сайті забудовника, але і настояти на тому, щоб була налагоджена повна комунікація. У більшості новобудов є адміністратори в відділах продажів: вони відповідають за конкретні об’єкти будівництва, і ведуть їх від котловану до здач і будинку в експлуатацію. Вони уповноважені відповідати на питання інвесторів, а самого ініціативного – навіть допускати до зборів і окремих нарад забудовника.

Створюються сторінки або закриті групи в соціальних мережах. Нові користувачі додаються, якщо покажуть договір або акт фінансування будівництва – щоб уникнути появи в групі так званих – “ботів “. В рамках таких груп виявляються ініціативні інвестори: вони можуть першими дізнаватися інформацію про будинок. Наприклад: про етапи проходження отримання права на експлуатацію об’єкта: сплачений пайовий внесок, виданий сертифікат відповідності, чи не були внесені зміни в процесі будівництва (наприклад, збільшена поверховість будівлі).

ІЗОЛЯЦІЯ ТА МАТЕРІАЛИ

Незайвим буде регулярно відвідувати майбутній будинок – щоб на власні очі поспостерігати за внутрішніми роботами. І подивитися, чи не зменшилася кількість працівників на об’єкті (може свідчити про наявність проблем з оплатою їх праці). Важливо переконатися, що забудовник не фальшивить з будматеріалами: для цього можна замовити експертизу.  Ще одна проблема первинного житла – звукоізоляція (точніше, її відсутність). “Інтернет переповнений скаргами, що чутно, як сусід дихає. Після підписання основного договору, домогтися від забудовника додаткової звукоізоляції дуже важко, але можна.

БАНК – ЛЖЕБУДОВІ НЕ ТОВАРИШ

Повну вартість квартири ви заплатили, взяли іпотеку або виплачуєте в розстрочку, буде це маленька однокімнатна квартира-студія або п’ятикімнатні дворівневі апартаменти – якщо будівництво буде заморожено, ви втратите гроші. Тому стежити потрібно одночасно за кількома “фронтами”. По-перше, відстежити репутацію забудовника по всьому ланцюжку, від заснування компанії до зміни партнерів і підрядників. А не тільки на момент купівлі нерухомості, і не тільки вашого майбутнього будинку.

Свідченням початку проблем може бути застій на паралельному будмайданчику цієї компанії, тому є сенс стежити, як справи у будинків-побратимів. Для цього можна почитати форуми інших об’єктів будівництва цієї компанії. Також є сенс дізнатися, оформляють чи (навіть якщо це і не ваш випадок) іпотеку на даний об’єкт будівництва, і чи є забудовник партнером будь-якого банку.

Справа в тому, що банк, в даному випадку, – додатковий контролер, і він співпрацює тільки з надійними забудовниками: запорукою для кредиту, до здачі будинку в експлуатацію, виступають цінні папери забудовника. І в інтересах банку, щоб папери ці були справді цінними. Сумнів має викликати, якщо довіряє забудовнику або маловідомий “кишеньковий” банк, або взагалі ніхто. Можна також замовити експертизу (2-4 тис.грн).

Як контролювати будівництво
Змінено: 27 Липня, 2017
Автор: Novobudova.if.ua
Поширити

Залишити відповідь